İletişim profesyonelleri Genç İDA toplantısında buluştu

20170209_185743

İletişim danışmanlığı sektöründeki kurumları temsil eden İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA), sektörü geliştirmek, itibarını ve gücünü arttırmak hedefiyle başlattığı projelerden biri olan “Genç İDA Platformu”nun ilk toplantısını 9 Şubat Perşembe günü gerçekleştirdi. Sektör profesyonellerinin iletişimini güçlendirmek ve onları sektörün geleceğine katkıda bulunmaya teşvik etmek amacıyla oluşturulan Genç İDA Platformu’nun temellerinin atıldığı toplantıda, İDA üyesi şirketlerin çalışanları, sektörün ihtiyaçlarını ve platform çatısı altında faaliyetler yürütmek için izlenecek yöntemleri konuştu.

Toplantıya İDA Yönetim Kurulu üyeleri Artı İletişim Yönetici Ortağı Esra Şengülen Ünsür, Lobby İletişim Genel Müdürü Özge Uzun, Lorbi İletişim Ajans Başkanı Mustafa Kaya, İDA üyesi şirketlerden Communication Partner Yönetici Ortağı Ufuk Çarşıbaşı, Denove PR Yönetici Ortağı Önder Kiremitçi  ve üye şirketlerin çalışanları katıldı.

Açılış konuşmasını yapan İDA Yönetim Kurulu Üyesi Özge Uzun “Türkiye bu kadar hızlı değişirken İDA’nın değişmemesi söz konusu olamaz. Sektör dinamikleriyle birlikte İDA da değişiyor. İDA olarak, ‘Sorunları birlikte aşalım, birlikte büyüyelim’ zihinsel dönüşümünü hızlandırmak amacıyla Genç İDA kod adlı projeyi hayata geçirdik. Hedefimiz ortak; sektörün sorunlarına çözüm bulmak, sektörü geliştirmek ve büyütmek istiyoruz. Bu hedefe doğru yürüyüşümüzde farklı bakış açılarının ve farklı yöntem önerilerinin değerine inanıyoruz” dedi.

20170209_191240

Toplantıya katılan genç iletişim profesyonelleri, “Hangi sorunlara odaklanırsak sektörü, dolayısıyla bireysel mutluluğumuzu büyütebiliriz?” ve “Genç İDA Platformu’nun bu soruların çözümünde rolü ne olabilir” soruları çerçevesinde tartışarak, Genç İDA Platformu’nun çalışmalarının başlangıcını yaptı.

Türkiye’de hakla ilişkiler mesleğinin algısını ve sektörün gücünü artırma yolundaki çalışmalarını hızlandıran İDA, Genç İDA Platformu’nu başlatarak İDA üyesi şirketlerin genç çalışanlarının da desteğini almayı ve onların parlak ve yaratıcı fikirlerinden yararlanmayı amaçlıyor.