Uluslararası İletişim Danışmalığı Birliği (ICCO)’nun yeni başkanı açıklandı

 

Uluslararası İletişim Danışmalığı Birliği (ICCO), yeni yönetimini açıkladı. Elise Mitchell ICCO’nun yeni Başkanı olarak atanırken yeni Başkan Yardımcısı Nitin Mantri oldu.

Elise Mitchell, ABD’nin önde gelen stratejik iletişim ve halkla ilişkiler uzmanlarından biri olarak tanınmaktadır. Liderlik ettiği Mitchell Communications Group son dört yılda % 400’ün üzerinde bir büyüme kaydederken top 50 PR şirketi arasına girdi. Mitchell, 2015’ten beri ICCO Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyordu ve şimdi 2015’te ICCO Başkanı olan Maxim Behar’ın yerini aldı.

Nitin Mantri ise, Avian Media’da CEO ve İş Ortağı, aynı zamanda bir kamu politikası ve düzenleyici şirketi olan Chase India’nın kurucu ortağıdır. Ayrıca Halkla İlişkiler Danışmanları Derneği’nin (PRCAI) Başkanı’dır.

ICCO Genel Sekreteri Francis Ingham, duyuruyu memnuniyetle karşılayarak şöyle konuştu: “Elise’yi önümüzdeki iki yıl için ICCO’nun yeni Başkanı olarak ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz ve 2019-2021 yılları için Nitin’i halefi olarak kabul ediyoruz. ICCO, 55 ülkede 2.500’den fazla PR ajansını temsil eden uluslararası bir organizasyondur. Bu uluslararası yapıyı yönetim ekibine de yansıtarak sekiz farklı ülkeden bir İcra Komitesi çizdik. Her yeni Başkan kendi önceliklerine karar veriyor. Elise ve Nitin için de öyle olacak. Bununla birlikte her Başkanın ortak önceliği, ICCO’nun üyelerine katkısını, otoritesini ve hizmetlerini artırmak için kararlılık göstermesidir. Son iki yıldır Başkan olarak gösterdiği eşsiz stil, profesyonellik ve coşkudan ötürü Maxim Behar’a teşekkür ederken ICCO adına onunla çok yakından çalışmanın benzersiz bir zevk olduğunu söylemek istiyorum” dedi.

Elise Mitchell ise şunları söyledi: “Maxim uzun yıllardır ICCO için yorulmak bilmez bir savunucu, ancak Başkan olarak görev aldığı süre çok kısa oldu. Son iki yıldır yaptığı en önemli katkılarından biri, üyeliğimizin genişlemesine öncülük etmesidir. O, ICCO için büyük bir elçi olmuştur ve yoluna devam edecektir. Nitin, endüstrimizde son derece saygın bir lider. ICCO’ya büyük katkılar sağlamış ve Başkan Yardımcısı olarak daha da büyük katkısı olacaktır. Onun yanında hizmet etmekten dolayı çok mutluyum. ICCO Başkanı olarak görev yapmaktan onur duyuyorum. Mesleğimizi ilerletmek ve üyelerimizin dönüşen dünyada gelişimi, dönüşümü ve yenilenmesi için dünya çapında endüstri liderleriyle birlikte çalışmak için sabırsızlanıyorum.”

Maxim Behar ise konuşmasında, “ICCO şu anda en büyük, en etkili ve kuşkusuz önde gelen küresel PR organizasyonudur. Görev yaptığım sürede gördüğüm değişiklik muazzamdı ve son iki yıldır bu yoğun çalışma sırasında Elise ve tüm kuruldan muhteşem destek aldım. Birçok yeni proje başladı ve sayısız yeni üye ICCO’ya katıldı. Şimdi çok daha güçlü ve kuruluşun büyük gelişme yolunda olduğuna çok daha fazla inanıyoruz. Elise Mitchell, büyük yönetim tecrübesine sahip bir profesyonel ve liderliğinde ICCO’nun büyümesini ve dünyadaki lider rolünü sürdüreceğine inanıyorum. Ayrıca Nitin Mantri’nin takıma katılması ve Elise’yle birlikte ICCO’ya daha büyük başarılar kazandıracağından dolayı mutluyum. ” dedi.

Nitin Mantri de konuşmasında şunları söyledi: “ICCO, yıllar boyunca kıtalar arasında bağlar kuran güçlü bir uluslararası birlik haline geldi. Maxim, ICCO’nun vizyonunu gerçekleştirmek için büyük bir gayret gösterdi ve onunla birlikte çalışmak değerli bir deneyim oldu. Elise’yi yeni rolünden dolayı tebrik ederim. Onunla birlikte aynı dümende olmak, onu desteklemek ve ICCO’nun amaçlarını gerçekleştirmek için çeşitli girişimlerde bulunmak için sabırsızlanıyorum. “

Kaynak: https://iccopr.com/icco-welcomes-new-leadership-team/