Ace of M.I.C.E. Awards‘a Son Başvuru Tarihi 20 Kasım’a Ertelendi

Sektörün tüm renklerini bir araya getiren ACE of M.I.C.E. Awards Kongre, Toplantı ve Etkinlik Ödülleri; kongre, toplantı ve etkinlik faaliyetlerinin sürdürülebilir büyümesine yön vermeyi, sektörde hizmet veren kurum ve kuruluşlarda daha mükemmele ulaşma arzusu yaratmayı, MICE sektörü ile sektörden hizmet alan kurumsal şirketleri ödül gecesi vasıtasıyla bir araya getirmeyi ve Türk kongre, toplantı ve etkinlik sektörünün bilinirliğini küresel ölçekte arttırmayı hedefiyle altıncı yılında sektörü ödüllendirmeye devam ediyor.

İlki 10 Şubat 2012 tarihinde Haliç Kongre Merkezi’nde 28 ayrı kategoride 230 proje başvurusu, 160 sponsor firma ve sektörden 2.500 kişinin katılımı ile gerçekleştirilen ACE of M.I.C.E. Awards, 9 Nisan 2018 tarihinde Zorlu PSM’de Turizm Medya Grubu(TMG) organizasyonunda altıncı kez MICE’ın aslarını belirleyecek.

Sektörü ödüllendiren ilk ve tek organizasyon olan ACE of M.I.C.E. Awards Kongre, Toplantı ve Etkinlik Ödülleri’nde Etkinlikler, Etkinlik/Toplantı Yönetim Firmaları, Servis Sağlayıcılar ve Proje Uygulamaları, Toplantı Otelleri olmak üzere  6 ana başlı, 26 ayrı dalda başvurular değerlendirilecek.  Başvurular  2 Ekim-20 Kasım 2017 tarihleri arasında miceodulleri.com web sitesi üzerinden yapılabiliyor.

Şeffaf Oyalama Esası

ACE of M.I.C.E. Awards başvurular ilk aşamada miceodulleri.com web sitesinin B2B sistemi üzerinden, kurumsal firmalar ve sektör profesyonellerinden oluşan 90 kişilik jüri heyeti tarafından online olarak oylanacak. Gerçekleşen ilk elemeler sonrasında, her dalda belirlenen 3 aday, noter huzurunda jüri heyetine sunumlarına gerçekleştirecek. Yapılan sunumlar ve oylamalar sonrasında belirlenen kazananlar, 9 Nisan 2018 tarihinde Zorlu PSM’de düzenlenecek görkemli törende kırmızı halı seramonisi, kokteyl-prolonge ve büyüleyici sahne şovları eşliğinde açıklanacak.

Beyin Fırtınası Toplantısı ile Yenilenen Kategoriler

26 Mayıs’ta Life Park’ta gerçekleşen ve ACE of M.I.C.E. Awards 2018’in jüri üyeleri ve etkinlik firmaları aday adaylarının katılım gösterdiği ACE of M.I.C.E. Awards Beyin Fırtınası Toplantısından ve sektörden alınan geri bildirimler değerlendirilerek ödüllere yeni kategoriler eklendi: En İyi Uyarlama Etkinlik, En İyi Konser, En İyi Roadshow, En İyi Toplantı Hizmeti Sunan Şehir Oteli, En İyi Toplantı Hizmeti Sunan Sahil Oteli, En İyi Konferans Oteli, En İyi Etkinlik Teknolojisi ve En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi.

Bu yıl ilk kez açılan En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi kategorisine  hem kurumlar hem de ajansları başvuru yapabilecek. Zaman gözetmeksizin halen aktif olması koşuluyla, sosyal sorumluluk alanında yarışan projelerin başvuru ücretleri ise, diğer kategorilerden ayrılarak %50 indirimli olacak.

Kategorilerin yanısıra başvuru ve jüri değerlendirme kriterlerinin de baştan sona yenilendiği ödüllere bu yıl; müşterinin verdiği brief, bütçe aralığı, karbon ayak izi ölçümü, uyarlama bilgisi,  atık yönetimi ve kritik başarı faktörü gibi jürinin karara varmasında projeyi ayrıştırıcı kriterler eklendi.

Etkinlik Teknolojisi Görücüye Çıkıyor

ACE of M.I.C.E.’ın teknoloji k gelişmelere verdiği önemin bir göstergesi olarak bu yıl ilk kez En İyi Etkinlik Teknolojisi kategorisini açtı ve teknoloji alanına özel jüri heyeti oluşturdu. Ayrıca 21-23 Şubat 2018 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi-ICC’de düzenlenecek 5. ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines esnasında TECH ZONE/TEKNOLOJİ bölümü oluşturacak. Global etkinlik teknolojisi firmarının stantlı katılım göstereceği alanda, Corbin Ball, James Morgan, John Martinez,  Kerem Baran gibi global MICE endüstrisinde bir numara olan etkinlik teknolojisi konuşmacıları, 22 Şubat 2018 tarihinde Speaker’s Corner – TECH DAY kapsamında  2018 etkinlik teknolojisi trendleri hakkında doyurucu bilgileri verecek.

Jüri Üyeleri TETKİD Üyelerinden Oluşacak

Altıncı yılında gelişmelere ayak uydurmak adına tamamen yenilenen ödüllerde, jüri heyeti seçimi de standarda bağlandı. Bu bağlamda, ödül kurumsal jüri üyeleri  sadece TETKİD (Türkiye Etkinlik, Toplantı ve Kongre Sektörü Yöneticileri Derneği) yönetim kurulu ve üyelerinden oluşacak.  Kurumsal şirketlerin etkinlik organizasyonlarını planlayan ve yöneten üst düzey yöneticiler ile MICE sektöründe yüksek standartlarda hizmet veren etkinlik ajansları, PCO, DMC ve Incentive firmalarının sahipleri veya üst düzey yöneticilerin üye olabildiği dernek yönetim ve denetim kurulunda;  kurumsal şirketlerin etkinlik, İK, pazarlama, kurumsal ve sponsorluk bölüm müdürleri yer alıyor.

MICE Sektöründe 5 Yılın Büyük Başarısı; Dev Rakamlar

MICE endüstrisi turizm gelirinin %30’unu kaplıyorken ve 6 milyar dolarlık bir sektöre büyük katkı sağlarken, 5 yıldır başarıyla devam eden organizasyonda 148 ödül verildi, 10.549 MICE profesyoneli geceye katıldı, 376 jüri heyeti ile başarıyla çalışıldı, 930 firma başvuru yaptı, 320 sponsor firma destek sağladı. 2018 yılında ise gerçekleşecek yeniliklerle birlikte 64 sponsor firma desteği ile jüri ve finalist toplantısı ile ödül töreni düzenlenecek, 90 kişilik jüri heyeti 6 ana başlık, 26 kategoride 250 firmanın başvurusunu değerlendirecek, MICE sektöründen 2.100 kişi ödül gecesinde ağırlanacak.