İDA, ICCO GLOBAL AWARDS 2018 JÜRİSİNDE

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA), Uluslararası İletişim Danışmanlığı Birliği (ICCO) tarafından düzenlenen ICCO Global Awards 2018 jürisinde yer alacak.

Uluslararası İletişim Danışmanlığı Birliği (ICCO) tarafından dördüncüsü düzenlenen ödül programı ICCO Global Awards 2018 jüri heyetinde bu yıl İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA) yer alacak.  Dünyanın farklı ülkelerinden başvuruların kabul edildiği ICCO Global Awards 2018’de, Türkiye’den jüri temsilciliğini İDA Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda ICCO Yönetim Kurulu Üyesi olan Özge Uzun üstlenecek. İletişim danışmanlığı sektörüne 16 yıldır katkılar yapan Özge Uzun, dünyanın farklı ülkelerinden meslektaşları ile birlikte ödüle hak kazananları belirleyecek.

Küresel standartları yakalamış projelerin başarılarını PR sektörü ile paylaşmasına olanak sağlayan ICCO Global Awards, her yıl İletişim danışmanlığının etkisini kanıtlayan projeleri, iş ortaklıklarını, PR şirketlerini ve profesyonellerini ödüllendiriyor.  ICCO Global Awards jürisi Kasım ayı içinde başvuruları değerlendirecek ve ödüle layık olan projeleri seçecek. Kazananlar,  5 Aralık 2018’de Londra’da düzenlenecek ödül töreninde açıklanacak.

ICCO Global Awards, iletişim danışmanları, freelance sektör profesyonelleri, kurumsal iletişim departmanları ve dijital ajansların başvurularına açık olacak. Başvurular “Yılın En İyi Bölgesel İş Ağı”, “Yılın Danışmanlık Şirketi”, “Dünyanın En İyi PR Kampanyası”, “Yılın Yükselen Yıldızı” ve “Yılın PR Lideri” kategorileri altında değerlendirilecek.

Ödül Programı Takvimi

28 Ağustos 2018– Başvuruların başlangıcı

12 Ekim 2018– Erken dönem başvurular için son gün

2 Kasım 2018Tüm başvurular için son gün

14 Kasım 2018 – Kısa listenin açıklanması

5 Aralık  2018 –  Ödül töreni

 

Özge Uzun Hakkında:

Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi İspanyol Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde tamamlayan Özge Uzun, İspanya’da çeşitli eğitim programlarına katıldı. 2002 yılında, aile şirketi  Lobby İletişim ve Etkinlik Danışmanlığı’nda iş hayatına atıldı. Şirketin ikinci kuşak temsilcisi olarak, Lobby’nin büyüme alanlarının lobi, etkinlik yönetimi ve iletişim danışmanlığı olarak tespiti ve bu yönde gelişimi sürecine liderlik etti. 2011 yılında şirketin genel müdürlüğünü üstlenen Özge Uzun, halen Lobby’nin müşteri portföyünde bulunan 50’ye yakın marka ve kuruma hizmet veren yapıya liderlik etmektedir. 2012’den bu yana İDA’da görev alan Özge Uzun, çeşitli üniversite ve eğitim kurumlarının davetlisi olarak sektörel deneyim ve bilgilerini halkla ilişkiler bölümü öğrencileriyle paylaşmaktadır. Bir erkek çocuk annesi olan Özge Uzun, İspanyolca ve İngilizce bilmektedir.

 

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği  – İDA Hakkında:

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği – İDA, üyesi şirketlerin, içinde bulunduğu halkla ilişkiler sektörünü geliştirmek, genişletmek ve itibarını artırmak, sektörde haksız rekabete, kayıt dışı faaliyete ve etik dışı davranışlara karşı bilinç yaratmak, sektörden hizmet alan kuruluşların, sektör hakkında doğru bilgilere ulaşmasını sağlamak, üyelerinin, mesleğin ve piyasanın sorunları karşısında dayanışmalarını ve rekabet ortamını zedelemeden ortak hareket etmelerini, uluslararası hizmet standartlarına ve etik kodlara uyarak örnek olmalarını, mesleki performanslarını ve yönetim becerilerini artırarak hizmet kalitelerini yükseltmelerini sağlamak amacıyla kurulmuştur. İletişim danışmanlığı sektörünün Türkiye’deki kurumsal temsilciliğini yapan ve sadece şirketlerin üye olduğu İDA, aynı zamanda Uluslararası İletişim Danışmanlığı Örgütü-ICCO’nun Türkiye kanadını oluşturmakta ve temsil etmektedir.

 

Bilgi için: Pelin Çoban Polat / 0530 962 12 08 / pelinp@ida.org.tr