İDA-KİD Markalı Ders Programı Başladı

Sektörel pratiklerle akademik yapıyı buluşturmak amacıyla Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) İletişim Fakültesi ile geniş kapsamlı bir protokol imzalayan İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA), işbirliği çerçevesinde planladığı markalı ders programını 2018-2019 akademik döneminde başlattı.

İDA’nın Bahçeşehir Üniversitesi ile işbirliği içinde ve Kurumsal İletişimciler Derneği (KİD) ile ortak bir şekilde hazırladığı “İDA-KİD Corporate Communication Topics” adlı dersler her Salı günü saat 15.30 – 18.20 arasında üniversitenin Galata kampüsünde yapılacak. İDA ve KİD üyesi konuklar her hafta öğrencilere iletişim danışmanlığı alanındaki kavramları ve vaka örneklerini anlatacaklar.

İletişim fakültesinin farklı bölümlerinden öğrenciler derse katılarak kurumsal kültür, itibar yönetimi, kurumsal sosyal sorumluluk, çalışan ilişkileri, yatırımcı ilişkileri, paydaş yönetimi ve daha fazlası hakkında bilgi ve tecrübeleri dinleme fırsatı bulacak.

İDA’nın üniversite ile işbirliğinin bir diğer ayağı olarak planlanan Ortak Eğitim Modeli kapsamında da öğrencilere İDA üyesi ajanslarda staj olanağı sağlanacak. Öğrenciler ders notlarını stajları boyunca gösterdikleri performanslarına göre alacaklar.