İDA Akademi Ödülleri’ne başvurular 13 Aralık 2019’da sona erecek

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği olarak (İDA) “İDA Akademi” çatısı altında bu yıl hayata geçirdiğimiz yepyeni ödül programı İDA Akademi Ödülleri’ne başvurular 13 Aralık 2019 tarihine kadar devam edecek. İDA Akademi ile üniversite öğrencilerinin yaratıcı fikirlerinin, sunum becerilerinin desteklenmesi ve başarılı projelerin hayata geçirilmesi amaçlanıyor.

İDA Akademi Ödülleri’ne başvuran iletişim fakültesi öğrencileri, Reklamverenler Derneği tarafından içeriği ve şartları belirlenen, reklamda toplumsal cinsiyet eşitliği ile ilgili kısa vadede farkındalık, uzun vadede algı değişimi yaratacak bir kurumsal iletişim kampanyası hazırlayacak. En az 2 en çok 4 kişilik ekipler halinde çalışacak olan öğrenciler öğretim üyelerinin danışmanlığında bu brieften yola çıkarak uygulanabilir proje tasarlayıp sunum oluşturacak. Daha sonra sunularını sisteme yükleyerek başvurularını tamamen ücretsiz olarak yapılabilecek.

Başvurular, İDA Yönetim Kurulu tarafından belirlenecek bağımsız bir jüri tarafından değerlendirilecek ve ön elemeden sonra yapılacak ana değerlendirmede finale kalan sunumlar izlenecek. Kazanan ilk üç ekip PRİDA ödül töreninde fuayede kendilerine ayrılan alanda konuklara sunumlarını yapacak. Ekip üyelerine daha sonra sahnede İDA Akademi Ödülü verilecek. Kazanan öğrenciler, projelerinin uygulanması konusunda da desteklenecek.

İDA Akademi ödüllerinin yönetmeliğine, başvuru takvimine, başvuru giriş sayfasına, izlenecek briefe ve daha fazla bilgiye www.pridaodulleri.org  web sitesinden ulaşılabiliyor.