Cannes PR Lions Ödülleri Jüri Başkanlığına ICCO Başkanı Seçildi

David Gallagher

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali, PR sektörünün dünyadaki en prestijli ödüllerinden biri olarak kabul edilen PR Lions’ı bu sene seçecek olan Jürinin Başkanlığına Ketchum’un Kıdemli Ortağı ve Avrupa CEO’su, aynı zamanda ICCO (Uluslararası İletisim Danışmanlığı Birliği) Başkanı olan David Gallagher’in getirildiğini duyurdu.

David Gallagher konuyla ilgili olarak, ‘Bu festival PR sektöründe küresel bazda bir ivme yaşatmaktadır, sektörümüzde dünyadaki en iyi yaratıcı çalışmaların seçildiği bu etkinliğin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum’ dedi.

Bu sene Festival’in 60. yılı kutlanırken, David Gallagher 2009’da hayata geçen PR Lions Ödülleri’nde Jüri Başkanlığı görevini yürütecek olan beşinci kişi olma özelliğini taşıyor.

Lions Festivali’nin CEO’su Philip Thomas bu senenin Jüri üyeleri hakkında “Bugüne değin hiç bu kadar yetenekli bir grup dünyadaki en yaratıcı çalışmaları yorumlamak üzere bir araya gelmedi diyebilirim. 2013’te Cannes Lion ödülü almaya hak kazanan herkes, çalışmasının yalnızca bugün çalışma hayatındaki en önemli isimlerden bazıları tarafından değil, aynı zamanda tarihin en büyük reklam ve iletişim devleri tarafından da değerlendirildiğini bilmelidir’ dedi.

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali Hakkında:
Her sene düzenlenen ve en prestijli uluslararası reklam ve iletişim ödülleri olarak kabul edilen Cannes Lions, bu sene 16-22 Haziran 2013’te gerçekleşecektir. Teknoloji ve inovasyonu onurlandırmak için hayata geçirilen Yeni İnovasyon Lions da dahil olmak üzere tüm kategorilerde başvurular kabul edilmektedir. Başvuru, katılım şartları, 60. yıl kutlamaları ile ilgili bilgilere www.canneslions.com sitesinden ulaşılabilir.

ICCO Hakkında

ICCO (Uluslararası İletişim Danışmanlığı Birliği) dünyada halkla ilişkiler alanında faaliyet gösteren şirketlerin sesi olma özelliği taşımaktadır. ICCO’nun üyeleri arasında Avrupa, Afrika, Asya, Amerika ve Avustralya’yı kapsayan 28 ulusal birlik bulunmaktadır. Üye birlikler yaklaşık 1500 Halkla İlişkiler şirketini temsil etmektedir.

www.iccopr.com
www.twitter.com/iccopr
www.facebook/iccopr