>

İleri İletişim Danışmanlığı Eğitim Programı Tamamlandı

ileri_iletisim_danismanligi_egitimi3

İstanbul Bilgi Üniversitesi ve İDA işbirliği ile düzenlenen İleri İletişim Danışmanlığı eğitimi 2 – 30 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

İletişim Danışmanlığı sosyo-ekonomik, kültürel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda sürekli değişiyor ve gelişiyor. Kurumsal iletişim alanlarında, yenilikleri izleyen, kuramsal bilgileri pratik uygulamalarla bütünleştirebilen, bilgiye hızlı ve etkin şekilde erişebilen, teknolojik değişimi iletişim alanına uyarlayabilen, ülke ve dünya ekonomisini doğru okuyabilen danışmanlara ihtiyaç duyuluyor.

İstanbul Bilgi Üniversitesi-IDA iş birliği ile düzenlenen İleri İletişim Danışmanlığı Sertifika Programında, bu ihtiyaçlar doğrultusunda iletişim danışmanlığı kariyerlerini zenginleştirmek ve derinleştirmek isteyen sektör ve kurum profesyonellerine, akademisyenler ve alan uzmanları tarafından hazırlanmış cazip bir gelişim platformu sunuldu.

Eğitimin İçeriği : İletişim danışmanlığı ve kurumsal iletişim alanlarında kendilerini geliştirmek isteyen iletişimcilere, profesyonel hayatta sıklıkla kullanacakları, işlerini daha etkin bir şekilde yönetebilmelerine destek olacak bilgiler verildi.

Eğitim Programı şu şekilde gerçekleştirildi:

1. Hafta : Ekonomik Bakış (6 saat)

2. Hafta : Kaynağa Ulaşma (3 saat)
Sunum Teknikleri (3 saat)

3. Hafta : Yaratıcı Düşünce (3 saat + 3 saat uygulamalı atölye)

4. Hafta : Duygusal Dayanıklılık (3 saat)
Sözcüklerin Gücü (3 saat)

5. Hafta : Hikaye Anlatma (3 saat)
Dijital Sosyoloji (3 saat)

Eğitmenler :

Doç. Dr. Gresi Sanje
Yrd. Doç. Dr. Erkan Saka
Yrd. Doç. Dr Eser Telci
Yrd. Doç. Dr Zahide Ayyıldız
Onur Kanyılmaz
Metin Karaşahin
Ezgi İçöz

ileri_iletisim_danismanligi_egitimi_poster