>

Üyelerimizin Çalışanlarına yönelik “… Yazı Kalır” Seminerleri

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği olarak sektörümüzde farklı pozisyonlarda çalışan arkadaşlarımız için yepyeni bir seminer dizisine başlıyoruz.

Mesleğimizin temelinde yatan yazılı ve sözlü iletişim yetkinliklerinizi geliştirmeniz amacıyla hayata geçireceğimiz “… Yazı Kalır” başlıklı seminer dizisi, İDA’ya özel olarak Sn. Semih Gümüş ve Sn. Dr. Kaan Özkan tarafından tasarlandı.

Doğru “anlama” ve kendini “doğru ifade etme” becerisini geliştirmek isteyen tüm üye şirket çalışanlarınını, 6 haftadan oluşan ve katılımcıların konuya dahil olacakları interaktif uygulamalarla destekleneceği bu keyifli programa bekliyoruz.

08 Haziran Cumartesi günü başlayacak seminer, 13 Temmuz Cumartesi sona erecek. Bu program için belirlenen kişi başı ücreti de 950 TL+KDV.

“… Yazı Kalır” başlıklı seminer dizisi size neler katacak?

Seminerlerde sözlü ve yazılı iletişimin imkân ve farklılıklarını derinlemesine ele alacak ve e-postadan edebi bir metne kadar birbirinden farklı metin türlerini, biçim ve içerik başta olmak üzere birçok farklı açıdan çözümleyeceksiniz. Yazma becerinizi geliştirirken, sektörümüzde kullandığımız yazılı materyallerin geliştirilmesi, doğru ve açık bir dille kurgulanması konularında gelişeceksiniz.

 

Eğitimcilerin kısa özgeçmişleri

Semih Gümüş

Notos Yayınevi – Yayın Yönetmeni

1956’da Ankara’da doğdu. 1971’de Ankara Fen Lisesi’ne girdi, 1981’de AÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdi. İlk yazısı aynı yıl Yazko Edebiyat dergisinde yayımlandı. 1981-1985 yılları arasında Yarın dergisinin, 1995-2005 yılları arasında AdamÖykü dergisinin genel yayın yönetmenliğini yürüttü. Pek çok derginin kuruluşunda, yönetiminde yer aldı. 2006 Aralık ayında kurduğu Notos Kitap Yayınevi’nin ve aynı adlı (Notos) derginin yayın yönetmenliğini üstlendi. Kendine özgü çözümleyici bir eleştiri anlayışına sahip olan Semih Gümüş’ün Roman Kitabı (1991), Kara Anlatı Yazarı (1994), Karşılıksız Yazılar (1994), Yazının ve Tarihin Bilinci (1994), Başkaldırı ve Roman (1996), Öykünün Bahçesi (1999), Puslu Ada (2002), Yazının Sarkacı Roman (2003), Yazarın Yalnızlık Burcu (2005), Eleştirinin Sis Çanı (2007), Modernizm ve Postmodernizm (2010), Öykünün Kedi Gözü (2010), Çözümleyici Eleştiri (2012) ve Yazar Olabilir miyim? (2012) adlı kitapları bulunmaktadır. Semih Gümüş, eleştiri ve deneme kitaplarının yanı sıra öykü antolojileri hazırladı.

Dr. Kaan Özkan

Notos Yayınevi – Editör ve Atölye Yöneticisi

Yeditepe Üniversitesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi

1974’te İstanbul’da doğdu. İÜ İktisat Fakültesi’ni (1999), ardından Kocaeli Üniversitesi Felsefe Bölümü Yüksek Lisans Programı’nı bitirdi (2002). Yapı Kredi Yayınları’nda genel yayın kurulu üyeliğinin yanı sıra editörlük yaptı. Cogito, kitap-lık ve Sanat Dünyamız dergilerinin yayın kurullarında yer aldı (2000-2002). Maltepe Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı (2005-2010). Ankara Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde başladığı doktora programıyla çalışmalarını fenomenolojiye kaydırdı. 2012’de doktora derecesini aldı. “Edebiyatın Sesi” adlı bir radyo programı yaptı. Görünmez Adam (Tahsin Yücel ile, 2001) adlı nehir-söyleşi kitabı İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayımlandı. Enis Batur’la ikinci bir nehir-söyleşi kitabı hazırlamakta olan Dr. Kaan Özkan halen Notos Kitap Yayınevi’nde Temmuz 2010’dan bu yana yürüttüğü editörlük ve atölye koordinatörlüğü görevinin yanı sıra Yeditepe Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde de öğretim üyeliği yapıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir