>

 

MustafaKutlay

 

BAŞKAN
Mustafa Kutlay
desiBel Ajans
Ajans Başkanı

Meslek hayatına 1985 yılında gazetecilik ile başlayan Mustafa Kutlay, Anka Haber Ajansı, Dünya Gazetesi, Para Dergisi ve Cumhuriyet Gazetesi'nde çalıştıktan sonra 1992-2009 yılları arasında Hürriyet Gazetesi Ekonomi Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. 2009 yılında gazetecilik kariyerini sonlandıran Kutlay, 2009-2103 yılları arasında Turkcell'de Medya İlişkileri Müdürü olarak çalıştı. Mustafa Kutlay, halen 2013'de kurulan desiBel Ajans'ın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyor.

 

MelekManisali

BAŞKAN YARDIMCISI
Melek Manisalı

M3 Halkla İlişkiler
Kurucu ve Yönetici

İletişim alanında 24 yıldır çalışmakta olan Melek Manisalı 1994 yılında M3 Halkla İlişkiler'i kurmuştur. M3 Halkla İlişkiler'in İDA ve ICCO üyeliği bulunmaktadır. IPRA ( International Public Relations Association) üyesi olan Manisalı, burada iki dönem boyunca Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almıştır. Aynı zamanda TÜHİD üyesi olan Manisalı, İngilizce ve Almanca bilmektedir.
PelinKocaalp
SAYMAN
Pelin Kocaalp

Hill and Knowlton Strategies Türkiye
Genel Müdür
Pelin Kocaalp Hill and Knowlton Strategies İstanbul bünyesinde Genel Müdür olarak görev yapmaktadır. Hem kamu hem özel sektörde önemli deneyimlere sahip olan Pelin Kocaalp, H+K Strategies Türkiye'ye katılmadan önce T.C Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı'nda (TYDTA), telekomünikasyon ,teknoloji ve turizm gibi farklı sektörlerin önde gelen uluslararası şirketlerinde çalıştı. ABD ve Dubai'den sonra Türkiye'de kariyerine devam eden Pelin Kocaalp, T.C. Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı'ndaki görevi boyunca Türkiye'ye yatırım yapmak isteyen uluslararası şirketlere yatırımlarının her safhasında destek vererek, Türkiye'nin yatırım ortamının küresel iş dünyasına tanıtılmasına yardımcı oldu. Bu stratejik görevlerinin yanı sıra, TYDTA' da iletişim ve pazarlama stratejisi bölüm yöneticisi olarak da görev yaptı. Daha sonra 4 yıl boyunca Türkiye'nin lider telekomünikasyon şirketinde, uluslararası stratejik işbirlikleri koordinasyon görevini üstlendi. Ayrıca, 2015 yılında Türkiye'de gerçekleşen G20 Zirvesi'nin Halkla İlişkiler Kampanyasını yönetti. Türkiye'de üniversite eğitimini tamamladıktan sonra, ABD Kaliforniya Berkeley Üniversitesi'nde "Pazarlama" üzerine eğitimine devam etti. Daha sonra Boğaziçi Üniversitesi'nde "Avrupa Çalışmaları" üzerine yüksek lisans eğitimini tamamladı. Hali hazırda İsviçre Neuchâtel Üniversitesi'nde 'ülke pazarlaması' üzerine doktora çalışmalarına devam etmektedir.

 

ilke-duzgun
SEKRETER
İlke Düzgün
Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı
Ajans Başkanı
İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema lisans eğitimi alan İlke Düzgün, ATV ve Kanal D gibi büyük kuruluşlar ile Ünite İletişim ve MCC Group gibi sektör lideri ajanslarda farklı görevlerde bulundu. Müşteri ilişkileri yönetimi, medya iletişimi ve medya prodüksiyonu alanlarında geniş deneyime sahip olan Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı şirketinin 2006 yılından bu yana kurucusu ve Ajans Başkanı.
kerem-ayirtman

ÜYE
Kerem Ayırtman

Communication Partner
Ajans Başkanı

İstanbul, Viyana ve Berlin Üniversiteleri'nde iletişim yönetimi eğitimi alan Kerem Ayırtman, Türkiye'ye döndükten sonra iletişim danışmanı olarak; Bosch, BASF, Eni, Google, Merrill Lynch, Media Markt, T.C. Merkez Bankası, Nestlé, OMV gibi markalara hizmet verdi. Strateji, iş geliştirme ve iletişimden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak Nestlé Türkiye liderlik ekibine katıldıktan sonra 23 ülkede dünyanın en değerli markalarından biri olan NESCAFE® markasını yönetti.