EsraSengulenUnsur

BAŞKAN
Esra Şengülen Ünsür

Artı İletişim Yönetimi
Yönetici Ortak

Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi’nde aldığı lisans eğitiminin ardından Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimine başladı. Aralarında Tarih Vakfı, Türkiye Aile Planlaması Derneği gibi farklı alanlarda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarında görev aldı ve 2000 yılında halkla ilişkiler dünyasına adım attı. Türkiye’ nin saygın ajanslarında deneyim edinmesinin ardından Artı İletişim Yönetimi’ nde göreve başladı. Halen, finanstan hızlı tüketim ürünlerine, sanayiden turizme pek çok sektörden yerli ve uluslararası kuruma iletişim danışmanlığı hizmeti veren Artı’nın yönetici ortakları arasında yer alıyor. 2011 yılında Türkiye’nin ilk ve tek nöropazarlama şirketi ThinkNeuro’nun kurucuları arasında yer alan Ünsür, İngilizce ve Fransızca biliyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü'nde yarı zamanlı öğretim üyeliği yapıyor. Teknolojide Kadın Derneği kurucu üyelerinden olan Ünsür ayrıca; Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) ve Yeditepe Üniversitesi Danışma Kurulu üyesidir.

 

EsraSengulenUnsur2
BAŞKAN VEKİLİ
Özge Uzun

Lobby İletişim
Genel Müdür
Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi İspanyol Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde tamamladıktan sonra İspanya’da çeşitli eğitim programlarına katıldı. 2002 yılında, aile şirketi Lobby İletişim ve Etkinlik Danışmanlığı'nda iş hayatına atıldı. Şirketin ikinci kuşak temsilcisi olarak, Lobby’nin büyüme alanlarının lobi, etkinlik yönetimi ve iletişim danışmanlığı olarak tespiti ve bu yönde gelişimi sürecine liderlik etti. 2011 yılında şirketin genel müdürlüğünü üstlenen Özge Uzun, halen Lobby’nin müşteri portföyünde bulunan 50’ye yakın marka ve kuruma hizmet veren yapıya liderlik etmektedir. 2012’den bu yana İDA’da görev alan Özge Uzun, çeşitli üniversite ve eğitim kurumlarının davetlisi olarak sektörel deneyim ve bilgilerini halkla ilişkiler bölümü öğrencileriyle paylaşmaktadır. Bir erkek çocuk annesi olan Özge Uzun, İspanyolca ve İngilizce bilmektedir.

 

MelekManisali

SAYMAN
Melek Manisalı

M3 Halkla İlişkiler
Kurucu ve Yönetici

İletişim alanında 24 yıldır çalışmakta olan Melek Manisalı 1994 yılında M3 Halkla İlişkiler’i kurmuştur. M3 Halkla İlişkiler’in İDA ve ICCO üyeliği bulunmaktadır. IPRA ( International Public Relations Association) üyesi olan Manisalı, burada iki dönem boyunca Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almıştır. Aynı zamanda TÜHİD üyesi olan Manisalı, İngilizce ve Almanca bilmektedir.
MustafaKutlay

ÜYE
Mustafa Kutlay

desiBel Ajans
Ajans Başkanı

Meslek hayatına 1985 yılında gazetecilik ile başlayan Mustafa Kutlay, Anka Haber Ajansı, Dünya Gazetesi, Para Dergisi ve Cumhuriyet Gazetesi’nde çalıştıktan sonra 1992-2009 yılları arasında Hürriyet Gazetesi Ekonomi Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. 2009 yılında gazetecilik kariyerini sonlandıran Kutlay, 2009-2103 yılları arasında Turkcell’de Medya İlişkileri Müdürü olarak çalıştı. Mustafa Kutlay, halen 2013’de kurulan desiBel Ajans’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyor.
PelinKocaalp
ÜYE
Pelin Kocaalp

Hill and Knowlton Strategies Türkiye
Genel Müdür
Pelin Kocaalp Hill and Knowlton Strategies İstanbul bünyesinde Genel Müdür olarak görev yapmaktadır.
Hem kamu hem özel sektörde önemli deneyimlere sahip olan Pelin Kocaalp, H+K Strategies Türkiye’ye katılmadan önce T.C Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı'nda (TYDTA), telekomünikasyon ,teknoloji ve turizm gibi farklı sektörlerin önde gelen uluslararası şirketlerinde çalıştı. ABD ve Dubai’den sonra Türkiye’de kariyerine devam eden Pelin Kocaalp, T.C. Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’ndaki görevi boyunca Türkiye’ye yatırım yapmak isteyen uluslararası şirketlere yatırımlarının her safhasında destek vererek, Türkiye’nin yatırım ortamının küresel iş dünyasına tanıtılmasına yardımcı oldu. Bu stratejik görevlerinin yanı sıra, TYDTA’ da iletişim ve pazarlama stratejisi bölüm yöneticisi olarak da görev yaptı. Daha sonra 4 yıl boyunca Türkiye'nin lider telekomünikasyon şirketinde, uluslararası stratejik işbirlikleri koordinasyon görevini üstlendi. Ayrıca, 2015 yılında Türkiye’de gerçekleşen G20 Zirvesi’nin Halkla İlişkiler Kampanyasını yönetti.
Türkiye’de üniversite eğitimini tamamladıktan sonra, ABD Kaliforniya Berkeley Üniversitesi’nde “Pazarlama” üzerine eğitimine devam etti. Daha sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde “Avrupa Çalışmaları” üzerine yüksek lisans eğitimini tamamladı.
Hali hazırda İsviçre Neuchâtel Üniversitesi’nde ‘ülke pazarlaması’ üzerine doktora çalışmalarına devam etmektedir.