>

İDA GANGWAY ÖĞRENCİLERİ SEKTÖRE HAZIRLAYACAK

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA)’nin iletişim fakültesi öğrencilerine deneyim ve rehberlik sunacağı İDA Gangway projesine başvurular başladı.

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA) sektöre katılmaya hazırlanan üniversitelilerin en iyi şekilde adapte olmalarını desteklemek amacıyla İDA Gangway adlı yeni bir programı hayata geçiriyor. ‘Ajansta bir gün’ deneyimi, staj ve mentorluk olarak 3 adımdan oluşan programa başvurular 10 Mayıs’a kadar devam ediyor.

Programın ilk etabında başvuran öğrencilere İDA üyesi ajanslarda bir gün geçirerek yapılan çalışmaları gözlemleme imkanı sağlanacak. Öğrencilere ajansın işleyişinin anlatılması, departmanların fonksiyonlarının aktarılması, case aktarımı yapılması ve bir iç toplantıyı dahil edilmesi süreçlerini bir gün boyunca deneyimleme fırsatı sunulacak. Ajansta bir gün deneyimi Mayıs ayı boyunca devam edecek.

Programın ikinci etabı olarak Haziran ayında ise öğrencilere başvuru, hazırlık, mülakat ve işe kabul süreçlerinden oluşan başından sonuna iş görüşmesi deneyimi yaşatılacak. Kabul alan öğrencilere yaz döneminde başlamak üzere İDA üyesi ajanslarda staj programı belirlenecek.

Üçüncü etapta ise öğrencilere staj yaptıkları ajanslarda görev yapan bir mentor atanarak iş hayatına geçiş sürecinde destek sağlanacak.

İDA Gangway oluşumu ile sektöre hazırlanmaları ve katılmaları sürecinde öğrencilere eşlik etmeyi ve ihtiyaç duydukları tüm desteği sağlamayı hedefleyen İDA, programa katılmak isteyen 3. ve 4. sınıf iletişim fakültesi öğrencilerinin başvurularını 10 Mayıs’a kadar pelinp@ida.org.tr e-posta adresine gönderilen kayıtlarla alacak.