>

İDA Üyelerinden Yılın PR Ajansı, 8 Felis ve 21 Başarı Ödülü

Bu yıl 12-13 Kasım 2020’de koronavirüs nedeniyle FOXplay’den canlı yayınlanan 15. Felis Ödülleri’nde İDA üyeleri Excel İletişim ve Algı Yönetimi, Goodworks İletişim Danışmanlığı, UNITE Edelman, Medyaevi İletişim Danışmanlığı ve Ogilvy İstanbul toplamda 8 Felis ve 21 Başarı Ödülü’ne layık görülürken Excel İletişim ve Algı Yönetimi Yılın PR Ajansı seçildi.

Yılın PR Ajansı Ödülü Excel İletişim ve Algı Yönetimi’nin Oldu

PR bölümünde Excel İletişim ve Algı Yönetimi Yılın Ajansı Ödülü’ne layık görüldü. Bu bölümde Excel İletişim ve Algı Yönetimi Medya İlişkileri Yönetimi kategorisinde Türk Eğitim Vakfı ile birlikte yürüttüğü TEV Korona Kahramanlarına Vefa Fonu projesi ile 1 Felis aldı. Sürdürülebilirlik Yönetimi kategorisinde Balparmak Arıcılık Akademisi ile Kurumsal Sosyal Sorumluluk kategorisinde Nestlé Purina PetCare Karanlıkta Diyalog Etkinliği ve Balparmak Arılar Varsa Yarınlar Var Projesi “Arılarla Macera” Oyunu ile toplam 3 Başarı Ödülü’ne hak kazandı.

Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik bölümünde Excel İletişim ve Algı Yönetimi TEV Korona Kahramanlarına Vefa Fonu projesi ile Eğitim Alanı, Diğer Toplumsal Meseleler, Özel Hedef Kitlelere Yönelik ve PR kategorilerinde 4 Felis’e; Balparmak Arıcılık Akademisi ile Diğer Toplumsal Meseleler kategorisinde 1 Felis’e layık görüldü. Excel İletişim ve Algı Yönetimi bu bölümde ayrıca Nestlé Purina PetCare Karanlıkta Diyalog Etkinliği ile Engellilere Yönelik ve PR kategorilerinde 2 Başarı Ödülü’ne hak kazandı.

Goodworks İletişim Danışmanlığı PR bölümünde Lansman / Relansman kategorisinde Cartoon Network ile birlikte yürüttüğü “Yeni Cartoon Network’ü Denediniz mi?” projesi ile 1 Felis’e hak kazandı.

UNITE Edelman PR bölümünde Hepsiburada Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü Programı projesiyle Kurumsal Sosyal Sorumluluk kategorisinde 1 Felis’e layık görüldü.

Medyaevi İletişim Danışmanlığı ise PR bölümünde P&G Gıdayı Boşa Harcama projesiyle İtibar Yönetimi, Sürdürülebilirlik Yönetimi, Medya İlişkileri Yönetimi ve Sosyal Medya ve Dijital Topluluk Yönetimi kategorilerinde 4 Başarı Ödülü’ne hak kazandı. PR bölümünde Bioderma Naos Atoderm Roadshow projesi ile Lansman / Relansman kategorisinde de Başarı Ödülü’ne; Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik bölümünde ise P&G ile birlikte hayata geçirdiği Aynı Çatı Altında Umutla Yarına projesiyle Entegre Medya kategorisinde Başarı Ödülü’ne layık görüldü.

Ogilvy İstanbul, Kimberly Clark ile birlikte yürüttüğü Kotex Sponsorluk İletişimi / Kanıyoruz projesi ile PR bölümünde Sponsorluk Yönetimi kategorisinde Başarı Ödülü aldı.

İDA Üyelerinin Ortakları Arasında Olduğu Projeler Başarı Ödülleri Aldı

İDA üyeleri olan Lobby İletişim ve Etkinlik Danışmanlığı, Medyaevi İletişim Danışmanlığı, PRactice Communication Management ve Ogilvy İstanbul’un proje ortakları arasında bulunduğu 4 proje daha Başarı Ödülü aldı.

Lobby İletişim ve Etkinlik Danışmanlığı proje ortağı olduğu İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nın “Sizi Önemsiyoruz” projesiyle PR bölümünde Medya İlişkileri Yönetimi kategorisinde Başarı Ödülü’nü kazandı.

Medyaevi İletişim Danışmanlığı’nın proje ortağı olarak içinde yer aldığı Bioderma – Atoderm Roadshow projesi de Sağlık İletişimi bölümünde Etkinlik Yönetimi kategorisinde Başarı Ödülü’ne layık görüldü.

PRactice Communication Management proje ortaklarından biri olduğu “DİMES Milkshake ile #OrtamıSalla” projesi Medya bölümünde Hedef Kitleye Erişim kategorisinde Başarı Ödülü aldı.

Ogilvy İstanbul’un projeye katkı sağlayan ajanslardan biri olduğu adidas Uncancelled Cup projesi ile Markalı İçerik Ve Eğlence bölümünde Canlı Yayın ve Spor Olaylarında Dijital / Mobil kategorilerinde; Dijital bölümde Sosyal Medyada Ünlü Kullanımı ve Sosyal Medyada Influencer Kullanımı kategorilerinde; Medya bölümünde Dijital Platform Kullanımı ve Moda / Tekstil / Aksesuar kategorilerinde Başarı Ödülü’ne layık görüldü.

Kaynak: https://mediacat.com/felis-odulleri-2020-tum-kazananlar-liste/