>

İDA, Yeni Bir Ödül Programı Başlattı

PRİDA İletişim Ödülleri’ne Başvurular 31 Aralık’ta Sona Eriyor

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği’nin (İDA), bu yıl ilk kez düzenleyeceği PRİDA İletişim Ödülleri, ajans başvurularına açık olacak ve projelerde emeği geçen çalışanları da ödüllendirecek. Yenilikçi başvuru sistemiyle ödül programları arasında farklı bir yer edinmeyi hedefleyen ödül programına   sponsor firmalar ödül başvurusu yapamayacak.

İletişim danışmanlığı sektöründeki ajansları temsil eden İDA, Türkiye’nin toplumsal kalkınmasındaki rolünü göstermek, paydaşlarına kattığı değerin altını çizmek ve sektördeki sürdürülebilir projeleri teşvik etmek amacıyla “PRİDA İletişim Ödülleri”ni hayata geçiriyor.

PRİDA İletişim Ödülleri; proje sahiplerini, projeleri gerçekleştiren ajansları ve ajans çalışanlarını ödüllendirecek bir program olmasının yanı sıra, sektörün hafızası olacak nitelikte bir arşivleme sistemi getirerek başvuru yapılan tüm projeleri akademinin yararına açıyor. Başvuru adresinde arşivlenecek projeler, işbirliği yapılan üniversitelerin iletişim bölümlerinde akademisyenlerin ve öğrencilerin bilgisine açık olacak.

İDA Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Gümrah, sektöre prestijli bir ödül programı daha getirmek için çaba gösterdiklerinin altını çizerek “Geçmiş dönem yönetiminde başlayan ve iki yıldır süren çalışmalarımız ne mutlu ki artık hayata geçiyor. PRİDA ile sektörel katkımızı vurgulayacak değerli projelerin sahiplerini ve tüm ekiplerini ödüllendirmenin yanı sıra sektörümüze katkı koymuş, çalışmalarıyla sonraki kuşaklara yol göstericilik yapmış iletişim profesyonellerimizi de onurlandırmayı hedefliyoruz. PRİDA İletişim Ödülleri’nin kısa sürede herkesin kazanmak isteyeceği prestijli ödüller arasında yer alacağına inanıyoruz.” dedi.

Toplam  25 kategoride PRİDA verilecek

PRİDA İletişim Ödülleri’nde ‘Stratejik İletişim’, ‘Pazarlama İletişimi’, ‘Dijital ve Sosyal Medya’, ‘Özel Ödüller’, ‘Sürdürülebilir Başarı Ödülleri’ ve ‘İletişim Gönüllüleri’ olmak üzere 6 ana başlıkta 25 kategori bulunuyor.

Özel Ödüller başlığı altında topluma değer katan, ezber bozan ve uluslararası düzeyde gerçekleştirilen projeler; Sürdürülebilir Başarı Ödülleri başlığı altında ise ajans ve markalarının uzun süreli işbirliği, sürdürülebilir projeleri ve yılın iyi kalpli ajansı ödüllendirilecek. Ayrıca İletişim Gönüllüleri başlığı altında ajans çalışanları ödüllendirilecek.

PRİDA İletişim Ödülleri’nin yönetmeliğine, kategoriler ve açıklamalarına, başvuru takvimine ve başvuru formuna www.ida.org.tr  ve www.pridaodulleri.org web sitelerinden ulaşılabiliyor.

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği  – İDA Hakkında:

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği – İDA, üyesi şirketlerin, içinde bulunduğu halkla ilişkiler sektörünü geliştirmek, genişletmek ve itibarını artırmak, sektörde haksız rekabete, kayıt dışı faaliyete ve etik dışı davranışlara karşı bilinç yaratmak, sektörden hizmet alan kuruluşların, sektör hakkında doğru bilgilere ulaşmasını sağlamak, üyelerinin, mesleğin ve piyasanın sorunları karşısında dayanışmalarını ve rekabet ortamını zedelemeden ortak hareket etmelerini, uluslararası hizmet standartlarına ve etik kodlara uyarak örnek olmalarını, mesleki performanslarını ve yönetim becerilerini artırarak hizmet kalitelerini yükseltmelerini sağlamak amacıyla kurulmuştur. İletişim danışmanlığı sektörünün Türkiye’deki kurumsal temsilciliğini yapan ve sadece şirketlerin üye olduğu İDA, aynı zamanda Uluslararası İletişim Danışmanlığı Örgütü-ICCO’nun Türkiye kanadını oluşturmakta ve temsil etmektedir.

Bilgi için: Pelin Çoban Polat / 0530 962 12 08 / pelinp@ida.org.tr