Mattel Markalarının İletişim Ajansı Artı İletişim Yönetimi Oldu

Dünyanın önde gelen oyuncak markalarını bünyesinde bulunduran Mattel, tüm markalarının iletişim faaliyetlerini Artı İletişim Yönetimi’ne emanet etti.

Küresel olarak kaliteli oyuncakların ve tüketim ürünlerinin tasarım ve üretiminde uzmanlaşmış lider çocuk eğlence şirketi Mattel’in bünyesindeki oyuncak markalarının iletişim aktivitelerinin yönetimi ve iletişim stratejisinin oluşturulup planlanması Artı tarafından yürütülecek. Anne bebek kategorisinin lider markalarından Fisher Price, bu sene 60. yaşını kutlayan Barbie, tüm dünyada milyonlarca çocuğun hayatına dokunan oyuncak araba serisi Hot Wheels’in yanı sıra grup oyunları Uno ve Scrabble, yeni işbirliğiyle birlikte Artı’nın iletişim faaliyetlerini yöneteceği markalar arasında bulunuyor.

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA) ve Türkiye Etik ve İtibar Derneği (TEİD) üyesi olan Artı’nın hizmet verdiği markalar arasında; Amazon Web Services (AWS), Ant Yapı, Armut, Avis, Bayer, Birmot, BMW, Borusan Otomotiv (iştirakleri Borusan Oto, Borusan Premium Kiralama), Budget, Casper, Delimonti, ENKA Kültür Sanat, Euler Hermes, Facebook, GoDaddy, Instagram, Jaguar, Kilimanjaro, Kiva, Land Rover, Mavi, MINI, Monochrome, Otokoç, Worldcard, Yapı Kredi ve Zipcar bulunuyor.

 

Artı İletişim Yönetimi hakkında:

2004 yılında kurulan Artı İletişim Yönetimi, 2010 yılında uluslararası halkla ilişkiler danışmanlığında lider Text 100 şirketinin küresel ağına dahil oldu ve Türkiye ofisi olarak faaliyet göstermeye başladı. Deneyimli ve dinamik ekibiyle kurumsal iletişim, kurumsal itibar yönetimi, entegre pazarlama iletişimi, lider iletişimi, kriz iletişimi, medya ilişkileri, sosyal sorumluluk projeleri yönetimi ve sponsorluk iletişimi, dijital iletişim, iç iletişim ve etkinlik yönetimi konularında müşterilerine destek sağlamaktadır. Şirket, 2011 yılında Uluslararası İletişim Danışmanlığı Birliği ICCO’nun Türkiye temsilcisi olan İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA) ve 2015 yılında ise Türkiye Etik ve İtibar Derneği (TEİD) üyesi oldu. Artı İletişim Yönetimi müşterileri için gerçekleştirdiği iletişim çalışmaları kapsamında Effie, Felis, Stevie, Altın Pusula ve Prida ödüllerine layık görüldü.

 

Mattel hakkında:

Mattel, kaliteli oyuncakların ve tüketici ürünlerinin tasarım ve üretiminde uzmanlaşmış dünyanın önde gelen çocuk eğlence şirketidir. Mattel, oyun yoluyla ilham veren, eğlendiren ve geliştiren yenilikçi ürünlerle birlikte aynı zamanda onlar için deneyimler yaratan bir markadır. Barbie®, Thomas  ve Arkadaşları®,Hot Wheels®, Fisher-Price® ve Mega® dahil olmak üzere geniş bir ikonik franchise portföyüne sahip olan marka aynı zamanda global ortaklıklarıyla birlikte sahip olduğu veya lisansını aldığı diğer popüler markalarla tüketicisine ulaşmaktadır.  Tüketicisine film ve televizyon içeriği, oyun, müzik ve canlı etkinlikler sunmasının yanı sıra Mattel, işbirliği içerisinde olduğu dünyanın önde gelen perakende ve teknoloji şirketleriyle birlikte 40 farklı bölgede bulunarak 150’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Kurulduğu 1945 yılından bu yana Mattel, çocukluğun muhteşemliğini keşfetme ve çocukların kendi potansiyellerini ortaya çıkarmalarını destekleme konusunda güvenilir bir ortak olmaktan dolayı gurur duymaktadır.