>

PRİDA İletişim ve İDA Akademi Ödülleri Sona Erdi

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği’nin (İDA) düzenlediği PRİDA İletişim Ödülleri ve İDA Akademi Ödülleri’nin kazananları açıklandı. PRİDA’da bu yıl başarılı iletişim çalışmalarına 46 ödül, uzun soluklu işbirliği ve iletişim emektarları ödülleriyle beraber toplam 52 ödül verildi.

İletişim danışmanlığı sektöründeki şirketleri temsil eden İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği’nin (İDA) bu yıl beşincisini düzenlediği PRİDA İletişim Ödülleri ile ikincisini düzenlediği İDA Akademi Ödülleri’nin sonuçları 27 Mayıs 2022 Cuma akşamı, Bahçeşehir Üniversitesi’nin ev sahibi olduğu ödül töreninde açıklandı. Bazı kategorilerde yalnızca en yüksek puanı alan projenin değil, ona yakın puan alan başarılı projelerin de ödüllendirildiği törende 46 ödül verildi. Projeler dışında 1 uzun soluklu kurumsal işbirliği ve 5 iletişim profesyoneli de ödüllendirildi.

Dört Dalda En Başarılı Çalışmalara Ödül

Başvurdukları bölümde en yüksek puanı alan 4 proje Büyük Ödül’e layık görüldü. En Başarılı Stratejik İletişim Uygulaması Ödülü “Arçelik İyi – Ge (İyilik Geliştirme) Platformu” çalışmasıyla Lobby İletişim ve Etkinlik Danışmanlığı ve Arçelik’e; En Başarılı Pazarlama İletişimi Uygulaması Ödülü  “Bunu Bi’ Düşün” projesiyle The Others Brand Experience Agency ve Royal Canin’e; En Başarılı Dijital ve Sosyal Medya Uygulaması Ödülü ise “Bu Hikayeye Artık Ulaşılamıyor” projesiyle Karbonat ve Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’na; En Başarılı Medya İletişimi Uygulaması Ödülü ise “Rolüm Ağır, Peki Senin Rolün Ne?” projesiyle Dilan Baransel İletişim Danışmanlığı ve Türkiye Obezite Araştırma Derneği / Novo Nordisk’e verildi.

İlk Altın PRİDA

Dilan Baransel İletişim Danışmanlığı ve Türkiye Obezite Araştırma Derneği / Novo Nordisk’in birlikte hayata geçirdiği “Rolüm Ağır, Peki Senin Rolün Ne?” projesine “Altın PRİDA” verildi.  İDA üyelerinin gerçekleştirdiği projeler arasında en yüksek puanı alan proje, ICCO Global Awards’a ücretsiz katılmaya ve başvuru hazırlık rehberliğine hak kazandı.

Altı Dalda Özel Ödül

Jüri tarafından başvuran çalışmalar arasından seçilen Ezber Bozan Proje Özel Ödülü’ne Karbonat ve Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun “Bu Hikayeye Artık Ulaşılamıyor” projesi hak kazandı.

Medyaevi İletişim ve ETİ’nin “Sen Gençsin Güç Sensin” projesine Topluma Değer Katan Projeler Özel Ödülü verildi.

Artı İletişim Yönetimi’nin Orkid ile birlikte yürüttüğü “Oyuna Devam” projesi İletişimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Özel Ödülüne layık görüldü.

İDA’nin işbirliği yaptığı ve kategoriye adını veren kurumların kazananlarını belirlediği 3 özel ödül daha sahiplerine açıklandı. Hill and Knowlton Strategies ve Adel Kalemcilik’in “1500Kelime.com Platformu” projesi UNICEF Çocuklara Umut Dağıtan Kampanyalar Özel Ödülü’ne hak kazandı. Sürdürülebilirlik Akademisi Sürdürülebilirlik Fikirleri Özel Ödülü, Medyaevi İletişim ve ETİ’nin “ETİ Burçak Sağlıklı Toprak Hareketi” projesine; BAU İletişimde Yenilikçi Teknoloji Kullanımı Özel Ödülü ise Karbonat ve OPPO Türkiye’nin “Hatalı Aramalar” projesine verildi.

Sektörün İstikrarlıları Onurlandırıldı

PRİDA 2022’de 10 yıldan uzun süren Hill and Knowlton Strategies ve Goodyear kurumsal işbirliği de ödüllendirildi. İletişim sektöründe 20 yıldan daha uzun süre bulunarak çalışmalarıyla hem sektöre katkı sağlamış hem de sonraki kuşaklara yol göstericilik yapmış Binnur Akay, Eda Akyüzlü Şimşek ve Serap Gökçebay “Sektöre Gönül Veren Usta” olarak onurlandırıldı. 10 yıldan uzun süredir sektörde görev yapan Nuray Koç Soysal ve Müge Akay da “İstikrar Örneği İletişim Emektarı” olarak gösterildi.

İDA Akademi Ödülleri’nde İki Birinci

Sektörün geleceği için donanımlı profesyoneller yetişmesine destek olmak, iletişim fakültelerinde öğrenim gören öğrencilerin gelişimini teşvik etmek amacıyla düzenlenen İDA Akademi Ödülleri’nin bu yılki kazananları da törende açıklandı. Online alışverişte kurye krizi konusunda projelerini hazırlayan öğrenciler arasında ilk 3 dereceye girenler ödüllerini aldılar.

“Kurye Destek’le, Çalış Güvenle!” projesiyle Kadir Has Üniversitesi öğrencileri Afra Diren Gülcegün ve Selen Döşer ile “Mutlu Paketler Mutlu Kuryeler” projesiyle İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencileri Hande Nur Suver ve İrem Erdoğrul birincilik ödülünü aldılar. Ekipler projelerini törende bir kez daha konuklara anlatılar.

“Bir Değil Biz’iz” projesiyle İstanbul Üniversitesi öğrencileri Elif Sude Kahraman ve Yusuf Ateş ikincilik ödülünü,   “Kuryemin Yanındayım” projesiyle     Bahçeşehir Üniversitesi öğrencileri Yağmur Paksoy, İrem Sönmez ve Melisa Seval     ise üçüncülük ödülünü aldılar.

 

Kazananların listesine ulaşmak için tıklayın :

https://pridaodulleri.org/sonuclar

https://idaakademi.org/sonuclar